عربة التسوق (0) المجموع: 0,00
%15
YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU) أ. د. نجيب سعيد غانم الدبع

YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU)YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU)YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU)

سعر الكتاب : 12,00
السعر بعد الخصم : 10,20
مقدار الخصم : 1,80
978-605-7618-22-1
363380
YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU)
YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU) YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU) YEMEN EL ISLAH PARTİSİ (İLKELERİ VE DURUŞU)
الاسرة العربية (افق نشريات )
10.20

Yemen El Islah Partisi, gücünü Yemen milli kimliğine bağlı siyasi bir varlık olmaktan almaktadır. Yemen halkının tarihsel kazanımlarını (birlik, cumhuriyet ve demokrasi vb.) korumak için diğer siyasi ortaklarla birlikte çalışıyor. Partiye karşı sistematik çarpıtma kampanyalarına rağmen halkın güvenini kazanmak için kucaklayıcı bir dil kullanmıştır. Çarpıtmalara ve yanlışlara karşı dik durmuş halkın desteğini alarak ilerleme sağlayıp evrensel ilkeleri koruma konusunda bir güven kaynağı haline geldi. Parti kurulduğu günden beri çarpıtma kampanyalarına farklı şekillerde cevap vermiştir ancak kendini savunma noktasında aşırıya gitmemiştir. Gerektiğinde vatanı korumak için bazı noktalarda geri adımlar atmıştır. El Islah Partisi, meşru devletin; yasaları, kurumları ve yönetimiyle, tüm anayasal faaliyetlerin ve bileşenlerin altında barındığı ve devletin bir şemsiye vazifesi görmesi gerektiğine inanmaktadır. Siyaset sahnesi herkes için yumuşak oyun alanı ve güvenli limandır. Siyasi alanın suikastı, sosyal, bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit eden silahlı ve yasadışı şiddet gruplarının çoğalmasının bir işaretidir. El Islah Partisi'nin, yukarıda anlatıldığı gibi olması, onun hatasız olduğu anlamına gelmez. Ancak bu partinin muhalifleri, özellikle de politik olmayan bileşenler (silahlı gruplar), yasadışı ve anayasaya aykırı gündemlerini hayata geçirmek için partinin kendini tanıtamamasından yararlanarak yani olduğunun aksine partiyi kötülemeye çalışıyorlar. Belki de bu yazı, bu partinin gerçek yüzünü, politikalarını ve tutumlarını anlamaya çalışanlara yardımcı olacaktır. Bu yazı partinin görüşünü ifade etmediği aksine ben Dr. Necip Ganim'in görüşünü yansıttığı doğrudur. Ancak bu yazı partinin çok sayıda materyaline ve edebiyatına (siyasetine) dayanmaktadır. Bu yazıda, partinin kuruluşunun temellerinden başlayarak geçen 1900'lü yıllarda yönetime katılımıyla partinin yürüyüşündeki önemli dönem noktalarını ve partinin önemli duruşlarını ele aldım. Daha sonra partinin siyasi muhalefet kanadından çıkışına ve ortak otoriteyi şekillendirmesine, yerel ve uluslararası düzeyde meşru otoriteye karşı yapılan darbeye karşı duruşunu ve partinin yükselişine değindim. Aynı şekilde partinin, yasadışı şiddet gruplarına, halkın ve uluslararası toplumun meşrutiyetine karşı duruşunu ve teröre karşı mücadelesini kaleme aldım. Bu makale El Islah Partisi tarafından son dönemde yapılan bazı yanlışlardan bahsederek yazımı sonlandırdım.

 • الوصف
  • Yemen El Islah Partisi, gücünü Yemen milli kimliğine bağlı siyasi bir varlık olmaktan almaktadır. Yemen halkının tarihsel kazanımlarını (birlik, cumhuriyet ve demokrasi vb.) korumak için diğer siyasi ortaklarla birlikte çalışıyor. Partiye karşı sistematik çarpıtma kampanyalarına rağmen halkın güvenini kazanmak için kucaklayıcı bir dil kullanmıştır. Çarpıtmalara ve yanlışlara karşı dik durmuş halkın desteğini alarak ilerleme sağlayıp evrensel ilkeleri koruma konusunda bir güven kaynağı haline geldi. Parti kurulduğu günden beri çarpıtma kampanyalarına farklı şekillerde cevap vermiştir ancak kendini savunma noktasında aşırıya gitmemiştir. Gerektiğinde vatanı korumak için bazı noktalarda geri adımlar atmıştır. El Islah Partisi, meşru devletin; yasaları, kurumları ve yönetimiyle, tüm anayasal faaliyetlerin ve bileşenlerin altında barındığı ve devletin bir şemsiye vazifesi görmesi gerektiğine inanmaktadır. Siyaset sahnesi herkes için yumuşak oyun alanı ve güvenli limandır. Siyasi alanın suikastı, sosyal, bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit eden silahlı ve yasadışı şiddet gruplarının çoğalmasının bir işaretidir. El Islah Partisi'nin, yukarıda anlatıldığı gibi olması, onun hatasız olduğu anlamına gelmez. Ancak bu partinin muhalifleri, özellikle de politik olmayan bileşenler (silahlı gruplar), yasadışı ve anayasaya aykırı gündemlerini hayata geçirmek için partinin kendini tanıtamamasından yararlanarak yani olduğunun aksine partiyi kötülemeye çalışıyorlar. Belki de bu yazı, bu partinin gerçek yüzünü, politikalarını ve tutumlarını anlamaya çalışanlara yardımcı olacaktır. Bu yazı partinin görüşünü ifade etmediği aksine ben Dr. Necip Ganim'in görüşünü yansıttığı doğrudur. Ancak bu yazı partinin çok sayıda materyaline ve edebiyatına (siyasetine) dayanmaktadır. Bu yazıda, partinin kuruluşunun temellerinden başlayarak geçen 1900'lü yıllarda yönetime katılımıyla partinin yürüyüşündeki önemli dönem noktalarını ve partinin önemli duruşlarını ele aldım. Daha sonra partinin siyasi muhalefet kanadından çıkışına ve ortak otoriteyi şekillendirmesine, yerel ve uluslararası düzeyde meşru otoriteye karşı yapılan darbeye karşı duruşunu ve partinin yükselişine değindim. Aynı şekilde partinin, yasadışı şiddet gruplarına, halkın ve uluslararası toplumun meşrutiyetine karşı duruşunu ve teröre karşı mücadelesini kaleme aldım. Bu makale El Islah Partisi tarafından son dönemde yapılan bazı yanlışlardan bahsederek yazımı sonlandırdım.

   الرقم المعياري
   :
   978-605-7618-22-1
   عدد الصفحات
   :
   96
   مكان النشر
   :
   تركيا - إسطنبول
   رقم الطبعة
   :
   1
   تاريخ الطبع
   :
   2020
   نوع الغلاف
   :
   عادي
   نوع الورق
   :
   بالكي
 • التعليقات
قريب